Bağımsız Eğitim-Sen İzmir ve İlçelerinde...

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bağımsız Eğitim-Sen Tire ilçe Başkanı Resül Kara ' nın bizzat organize ettiği Kahvaltı programına Bağımsız Eğitim-Sen Genel Başkanı Abdullah SOY, Ankara İl Başkanı Yılmaz TURHAN, Çorum İl Başkanı Yüksel TAVUKCU, İzmir İl Başkanı Mehmet YALÇIN ve Tire Bağımsız Eğitim-Sen üyeleri katıldı.

 
Programda konuşma yapan Genel Başkan Abdullah SOY "Sendikalar Çalışanlar tarafından örgütlenmiş kuruluşlardır, ne varki bu örgütler büyüyerek güçlenmeleri esnasında siyasi otoriteler tarafından ele geçirilerek şekillendirilmesi neticesinde dün olduğu gibi bu günde çalışanlar kaybetmiştir. Sendikaların tek güç kaynağı üyeleri olmadığı sürece de kaybetmeye devam edecektir. Biz ve bize katkılarıyla güç veren bütün arkadaşlarımız bunun farkındadır. Bağımsız Eğitim-Sen ihtiyaçtan kaynaklı olarak kurulmuş ve hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmayan aksine çalışanların ön bahçesi olan bir sendikadır. Sendikamız büyüyüp güçlenecekse bu şekilde büyüsün. Asla bu ilkemizden taviz vermeyeceğiz. Yani yolumuz belli niyetimiz halistir. Örnekleri önümüzde 2015 yılında Hükümetle yetkili Konfederasyon olan Memur-Sen arasında imzalanan toplu sözleşmede çalışanların %98'i yoksulluğa mahkum edilmiştir, 2015 yılında Memur-Sen Türkiş'in açıkladığı yoksulluk sınırının %60'ının altındaki bir rakamı yoksulluk sınırı olarak açıklamış ve Toplu sözleşme masasında da kendi açıkladığı yoksulluk sınırının1.000.TL altındaki rakama imza atarak yandaş ve siyasi bir sendika olduğunu göstermiş olmakla birlikte çalışanları yoksulluğa mahkum etmiştir. Unutulmamalıdır ki sendika gücünü üyesinden almıyorsa güç aldığı yere hizmet eder. Ne üzücüdür ki çalışanlar bu gün bir takım siyasi ve şahsi kaygılar taşıyarak kendine yoksulluğa mahkum eden yapılara güç vermekte ve bir takım siyasi ikbal peşindeki kimselerin ekmeğini büyütmektedir. Biz buradan Eğitim camiasına diğer bazı sendikalar gibi ayrım yapmaksızın sesleniyoruz "BİZE GÜÇ VERİN, EKMEĞİNİZİ BÜYÜTELİM" diyoruz. Güç vermek sizin işiniz, Ekmeğinizi büyütmek bizim işimiz. Bu günlerde periyodik ve resmi olarak açıklanması beklenen TÜİK resmi verilerinin yine memurun gerçekleriyle örtüşmeyeceğinin sinyallerini üzülerek almış bulunuyoruz. Bu gün yine öğretmen maaşları ne Cumhuriyetin kurulduğu yıllardaki yoksul ama ilkeli Türkiye'nin öğretmen maaşlarıyla ne de dünyadaki gelişmiş ülkelerin öğretmen maaşlarıyla örtüşmemekte ve öğretmen veya memurlar ikinci bir iş yapmak zorunda bırakılmaktadır. Tüm bu olumsuz gidişattan memurun tek kurtuluşu Bağımsız Sendikalara güç vererek mümkün olacaktır." Dedi. Toplantının devamında Bağımsız Eğitim-Sen Tire ilçe Başkanı Resül KARA ' ya örgütlenme çalışmalarına sunduğu katkıdan dolayı bir plaket taktim eden Genel Başkan SOY " tıpkı Kuvayı Milliye ruhunun yeşerip filizlendiği gibi Bağımsızlık meşalesinin de Tireden güç bulacağı inancıyla Resül Bey'in ve değerli arkadaşlarımın nezdinde Tirede ki bütün Eğitimci ve Eğitim çalışanı arkadaşlarımızı selamlıyorum. Lütfen Ankarada bir kapılarının olduğunu unutmasınlar" dedi.

    Toplantının sonunda kısa bir konuşma yapan Bağımsız Eğitim-Sen Tire ilçe başkanı Resül KARA "Bizleri kırmayıp kilometrelerce uzaktan gelip bizleri onurlandıran Genel Başkanım Sayın Abdullah SOY, Ankara İl Başkanım Sayın Yılmaz TURHAN, Çorum İl Başkanım Sayın Yüksel TAVUKÇU ve İzmir İl Başkanım Sayın Mehmet YALÇIN Beyler'e maddi ve manevi Katkılarıyla Etkinliğimize destek olan Konya Ereğli ve Mersin Anamur teşkilatlarımıza, Ayrıca büyük cesaret örneği göstererek daima Bizlere destek sunan bu gün burada olan veya olamayan Tüm Öğretmen ve çalışan arkadaşlarımıza özellikle büyük hizmetleri geçen Tire Belediyesi Derekahve personeli ile Belediye Başkanımız Tayfur ÇİÇEK Hocama ve Bizi kırmayıp Etkinliğimize katılan Haber Tire ve Büyük Tire Gazetelerinin muhabirleri İle diğer basın mensubu arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederim." Dedi.

Son Düzenlenme

Basında Biz

Eylül 21, 2016 554

AÇIKLAMAMIZ SONSÖZ'DE

Haziran 07, 2016 702

UŞAK ART TV DE CANLI YAYINDA İDİK..

SENDİKAMIZ UŞAK VE EGE BÖLGESİNE KARASAL YAYIN YAPAN ÖNCÜ YAYINCI KURULUŞ UŞAK ART TV CANLI YAYININDA... SENDİKAMIZIN YAPTIĞI FAALİYETLER KAPSAMINDA; GENEL BAŞKANIMIZ SN. ABDULLAH SOY BİR SAAT 30…
Haziran 07, 2016 726

Bağımsız Eğitim-Sen İzmir ve İlçelerinde...

Bağımsız Eğitim-Sen Tire ilçe Başkanı Resül Kara ' nın bizzat organize ettiği Kahvaltı programına Bağımsız Eğitim-Sen Genel Başkanı Abdullah SOY, Ankara İl Başkanı Yılmaz TURHAN, Çorum İl Başkanı…
Kasım 03, 2014 1519

Öğretmene "Sefalet Zammı" Haberimiz Gazetelerde

CUMHURİYET GAZİANTEP SABAH
Ekim 09, 2014 1942

Kantin Anketimiz Yeni Mesaj'da

Ağustos 18, 2014 1362

Atanamayan Öğretmenlerle İlgili Haberimiz Gazetelerde

Atanamayan öğretmenlerle ilgili yaptığımız anket çalışması gazetelere yayınlandı. İşte o haberler:
Ağustos 04, 2014 1125

"Öğretmene Evlilik Hayal" Haberimiz Gazetelerde

Öğretmenlerin maddi olanaklarının ksııtlı olması nedeniyle evliliğe adım atmalarının ne kadar zor olduğunu konu edinen haberimiz gazetelerde yayınlandı.
Temmuz 22, 2014 1098

Enflasyon Haberimiz SÖZCÜ'de

Sendikamızın öğretmen maaşlarının geçen son 12 yılda enflasyon karşısında ne boyutta eridiğini gösteren haberi Sözcü Gazetesi'nde yayınlandı.
Haziran 21, 2014 1155

Sendikamızın Araştırma Haberi Gazetelerde

Sendikamızın hazırladğı ve öğretmenlerin geçim sıkıntısını konu edinen araştırması gazetelerde yayınlandı.
Haziran 21, 2014 1947

Genel Başkanımızın Söyleşisi Genç Gelişim Dergisi'nde

Bağımsız Eğitim-Sen Genel Başkanı Abdullah Soy'un Genç Gelişim Dergisine verdiği söyleşi şöyle:
Haziran 21, 2014 1858

Sendikamızın Ramazan Araştırması Haberi

Bağımsız Eğitim-Sen, Ramazan ayında dört kişilik bir ailenin asgari beslenme giderini bin 60 TL olarak hesapladı. Asgari ücretin halen 846 TL olduğu Türkiye’de sadece gıdaya harcanılması öngörülen…