• Ana Sayfa

Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor. Mevcut Okul Yöneticileri Sınava Girmeyecek Fakat...

Rate this item
(0 votes)

MEB tarafından yayınlanan yönetici atama takvimi sonrası mevcut yönetmelik gereği görev süresi biten yöneticiler ek1 puanına göre ataması yapılıp boş kalan yerler için ise yönetici olmak isteyen ve şartları tutan öğretmenler ise sınava tabi tutulup sınavdan başarılı olanların yerleştirilmesi planlanıyordu.

Dün Meb tarafından yayınlanan yeni duyuruda ise mevcut takvimin durdurulduğu ve konunun yeniden değerlendirileceğine dair ilere gönderilen resmi yazıyı mebpersonel.com sitemizde yayınlamıştık. Bu gelişmeden sonra bundan sonraki süreçte MEB tarafından yeniden yönetici atama yönetmeliğinde değişikliğe gidilip mevcut yöneticilerin yani görev süresi sona erenlerin yine sınava tabi tutulmayacağı fakat şartları tutan yönetici olmak isteyenlerin sınava tabi tutulacağı ve sınavdan başarılı olanlarında ek1 puanları ile birlikte münhal bulunan boş  eğitim kurumlarına mevcut yöneticiler ile birlikte tercih hakkı verilmesi yönündeki yönetmeliğin  değişikliğinden sonra MEB’in atama takvimini yayınlacağı ifade ediliyor.

Örnek verecek olursak A okulunda 4 yıllık görev süresi biten bir yönetici veya B Okulunda 8 yılı sona eren bir yönetici MEB tarafından yapılacak sınava girmeden ek1 puanı hesaplanacaktır. Yönetici olmayan ve yöneticiliğe şartları tutan bir öğretmen ise yapılacak sınavda başarılı olması halinde tercih hakkı kazanacak ve ek1 Puanına göre A okulunda ki ve B okulunda ki yönetici ile aynı zaman diliminde açılacak olan münhal kadrolara  başvuru yapabilecektir. Mebpersonel.com sitemizde bu konudaki gelişmeleri takip edebilirsiniz. Mebpersonel.com /Özel Haber


alıntı: MEB Personel