• Ana Sayfa

Öğretmenlerin Hayal Kırıklığı Yaşıyor...

Rate this item
(0 votes)

Genel Seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğretmenler için 3600 ek gösterge açıklamasında bulunmuş ve on binlerce emeklisi gelmiş öğretmen 3600 ek göstergeyi beklemeye başlamıştı. Ancak yaz döneminde çıkmayan 3600 ek gösterge nedeniyle binlerce öğretmen emeklilikten vazgeçti ve dilekçelerini bekletmeyi tercih etti. 

Peki 3600 ek gösterge ne zaman verilecek? ZİYA SELÇUK’TAN 24 KASIM VURGUSU 2023 Eğitim Vizyon Belgesinin açıklanmasından sonra Anadolu Ajansının editör masasına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunurken 3600 ek gösterge konusunda da açıklama yapmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında “3600 ek göstergesiyle ilgili 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir haberimiz (kamudanhaber) olacak.” ifadelerine yer vererek yaklaşık 1 milyon öğretmeni beklenti içerisine sokmuştu . Öğretmenler Bakan’ın bu sözünden hareketle 24 Kasım tarihinde 3600 ek gösterge müjdesi bekledi . 3600 EK GÖSTERGE Memurların maaşlarını, emekli ikramiyelerini ve emeklilik maaşlarını etkileyen en önemli unsurlardan olan ek göstergenin öğretmenler için arttırılması ve 3600’e çıkartılması durumunda mali yönden ciddi değişiklikler olacak. Ek gösterge rakamı 3000 olan öğretmenlerin emekli maaşlarında en az artış 500 lira olacak ve ikramiyelerdeki artış ise 13 bin lirayı geçecek.

 

Öğretmenlere 3600 ek gösterge sözü Cumhurbaşkanı’nın sözüdür ve hükümet politikası olarakta açıklanmıştır .

Hem Cumhurbaşkanı hem de Bakan Selçuk tarafından verilen öğretmenlere 3600 ek gösterge sözünün yerel seçimlerden önce gerçekleşmesi temennisiyle ...

Sonuç olarak ; 24 Kasım öğretmenler gününde 3600 ek gösterge müjdesini bekleyen öğretmenler hayal kırıklığına uğradı .


kaynak;MEB Personel